Jitka Štádlerová – srdce i ruce Meet Papír

Můj příběh s papírem

Papír je odjakživa moje vášeň. Od dětství ráda kreslím, vystřihuji a zapisuji své nápady a zážitky z výletů. Své radosti s papírem nadšeně sdílím spolu se svými dcerami. Více než dvacet let pracuji jako koučka, mentorka a lektorka kurzů osobního rozvoje(www.jitkastadlerova.cz).  Ve všech tématech je vždy skryto jedno – hledání opravdové životní spokojenosti A to je prostá radost z obyčejných věcí, která se jako korálky skládají jedna k druhé, až z nich vznikne šňůrka, která je tím pocitem štěstí. Papír má to veliké kouzlo, které v tom může pomoci. Zapisování propojuje lidi samy se sebou a pomáhá jim vnímat krásu všedního života.

Moje zapisovatelská vášeň mě postupně přivedla až k vydání vlastních dvou deníků. Nejprve jsem vytvořila Korálky dní (ww.koralkydni.cz) , deník věnovaný všímání si každodenních radostí. Poté jsem vydala Cestovatelský deník, který vzešel z mé záliby v plánování cest a objevování nových míst. Ze zvědavosti a touhy objevovat nové techniky tvoření z papíru  a také z poptávky ve FB skupině Planner lovers https://www.facebook.com/groups/plannerloverscz/  se pak tak trochu neplánovaně😊 zrodil festival Meet Papír, který jsem spontánně uspořádala minulý rok. Spolu s desítkami českých designerů se mi podařilo zprostředkovat lidem to, co miluji nejvíce – naživo si prohlédnout různé deníčky a diáře, osahat si všechnu tu papírovou krásu a objevovat málo známé techniky tvoření z papíru. Na festivalu jsem si uvědomila, že za každou malou, velkou, známou i neznámou značkou, se skrývá příběh tvůrců, který papírovým radostem dodává to něco navíc. To, co třeba okouzlí právě vás, to, proč možná neodoláte, a prostě si to vyberete. První ročník festivalu se setkal s velikým ohlasem. Jsem nesmírně šťastná, že nejsem sama, koho papír nenechá v klidu. A proto vzniká Meet Papír 2019!

Zvu vás do tvůrčího prostoru, kde se potkávají nadšenci do diářů, notýsků a zápisníkových vychytávek či netradičních technik papírového designu s jejich tvůrci. Můžete si vše vyzkoušet, prozkoumat a vytvořit si svůj originální suvenýr. Přehlídka desítek různých diářů, plánovačů a hravých kreativních doplňků k zápisníkům vám vezme dech. Věděli jste, že si z papíru můžete třeba uplést i šálu? Přijďte to zkusit. Nebo si vytvořte originální módní doplněk a vyberte zápisník svého srdce. Možná odejdete s novým diářem, originální papírovou kabelkou či peněženkou, určitě ale s velkým balíkem papírové inspirace a radosti v srdci.
Zavítejte do papírového nebe!

Těším se na vás 5. října v Brně a 19. října v Praze.
Jitka Štádlerová