Seznamte se: Andrea Fantová

Diáře z dílny Andrey Fantové nás překvapily svým luxusem. Nejsou pro každého, ale toho pravého milovníka poctivého řemesla, kvalitní kůže i papíru si vždy najdou.

Na úvod se nám trochu představte. Kdo tvoří značku Andreafantova.cz?

Jsem Andrea Fantová a nejraději se realizuji ve vizuálním světě, ve světě krásy, v oblasti grafiky, módy, fotografie a vše zaznamenávám.

Co konkrétně znamená název značky Andreafantova.cz? Proč právě tento název?

Říká se mi Amálka – před 11 lety mi vílí jméno dal dnes již můj manžel, ale andreafantovácézet je základ.

Co vás přivedlo na myšlenku věnovat se výrobě luxusního Diáře?

Deník si píšu 20 let. Jsem typická amanuensis – zapisovatelka. Život je tolik intenzívní a psaním si uvolňuji kapacitu. Běžné diáře vás nutí například vtěsnat víkend na jednu stránku, po čase mi vadila rozbitá, rozlepená vazba a ke konci roku byl pravidelně ze sešitu salát. Nic, co bych si ráda uchovala. Tak přišel nápad, vyrobit vlastní “vytuněnou” variantu. Čemu se celý rok věnuji, ať má i STYL!

Nechala jste se něčím inspirovat? 

Inspirace je všude..

Představte nám svůj produkt? Co konkrétně děláte?

Je prostorný, pohodlný, kvalitní, voňavý, připravený unést jakoukoliv váhu – je terapeut, žádné rady ani nic podobného v něm nenajdete, jen čisté listy a Vy… Je, kromě mapy světa, český.

Baví mě estetická stránka i skladba bloku, který navrhuji. Miluji velkorysý prostor, papírem rozhodně nešetřím. Je smysluplné zaznamenávat obsah doby pro generace budoucí. Věnuji se psaní kvůli lásce i sebelásce.

V čem se nejvíce odlišuje vaše tvorba od ostatních?

Každý je svůj, originál, a to je dobře. Ať každý dělá, co umí.

Setkala jste se při svém podnikaní s nějakými problémy či výzvami? Jak se vám je podařilo vyřešit?

Vzhledem k vysokým nákladům, vysoké ceně, a celkové objemnosti není kožený Diář určen pro každého. Jedna majitelka mi dokonce přiznala, že ho nebyla schopna naplnit. Výzva: kde jste Vy, ..psavci, deníkáři, zapisovatelé, Vy, kteří milujete tužku v ruce..? Vyrábím řádově kusy a jen na objednání.

Co vám dělá největší radost? Co je pro vás to nejlepší na tom, co děláte?

Největší radost mám, že mne vyrobit si individuální Diář dle vlastní potřeby v roce 2016 napadlo a nešetřila jsem vůbec na ničem. Vznikl dokonalý produkt. Mám opravdu velký respekt.

Na co se u vás můžeme těšit?

Na ukázky bloků z let 2017, 2018, 2019 a 2020. Na příznivou cenu, na vzorník kůží a na bonbóny.