Seznamte se: Neobyčejný diář

Na úvod se nám trochu představte. Kdo tvoří značku Neobyčejný diář?

Za značkou Neobyčejný diář a eshop Canli Store stojím zatím pouze já. Mám skvělé přátele a přítele, kteří mi pomáhají všechny objednávky balit a odesílat, tak aby měl zákazník hned od první chvíle skvělý pocit z toho, co si zakoupil.

V 17 letech jsem začala podnikat a nevěděla jsem vůbec do čeho jdu. Tenkrát mi pomohli skvělí Martin Vítek a David Friedl ze soutěže „Soutěž a Podnikej“ s hithit kampaní, díky které mohu dnes dělat to, co mě nejvíce baví. Za designem, propagací, brandingem a odesíláním se však od začátku nachází jen já. Ta cesta nebyla v tomto věku vůbec jednoduchá, ale o tom píšu více na svém blogu. (www.canli.cz)

Co konkrétně znamená název značky? Proč právě tento název?

Neobyčejný diář potřeboval od první chvíle zaujmout, aby si člověk řekl „sakra v čem je neobyčejný“ a měl potřebu nakouknout dovnitř, a tak mě nenapadlo nic příhodnějšího než toto. Název eshopu Canli Store vznikl díky mému stejnojmennému blogu Canli, který vedu již pár let.

Co vás přivedlo na myšlenku věnovat se právě diářům a plánování? Jak jste se k plánování dostala? Nechala jste se něčím inspirovat? 

Na začátku mě jen nudily všechny diáře, které v tu dobu byly na trhu. Dnes je již spousta diářů, které mě zaujaly, ale pár let zpátky tomu tak nebylo.

Pak se mi zdál sen, kde jsem držela ideální diář v rukou a mohla jsem jím listovat. Po probuzení jsem věděla, že to je ono. Spustil se nepřetržitý kolotoč plánování, kreslení a zjišťování, co lidem na trhu přesně chybí.

Chtěla jsem vytvořit něco, co bude bavit jak mě tak i ostatní. Papír jsem milovala odjakživa a tak to táhnem s touhle láskou ruku v ruce již nějakou dobu.

Představte nám svoje produkty? Co konkrétně děláte?

Můj hlavní produkt je tedy Neobyčejný diář a všemožné věci co se plánování týkají. Postupně přidávám další produkty, jako TO DO plánovače do kapsy, designové sešity, samolepky, co kreslím atd.. Je toho spousta.

Protože mě však odjakživa bavila práce rukama, na eshopu naleznete i ručně kreslené a vyráběné sešity, náramky nebo lapače snů.

V čem se nejvíce odlišuje vaše tvorba od ostatních?

Především zpracováním, snažím se, aby byly věci neobyčejné, aby to nebylo něco, co už jste někde viděli v obchodě a mají to všichni. Každého produktu je jen omezený počet a při objednání, balíček zabalíme, tak aby se příjemce cítil neobyčejně.

Setkala jste se při svém podnikaní s nějakými problémy či výzvami? Jak se vám je podařilo vyřešit?

Vzhledem k mému příběhu jich na začátku byla celá spousta. Třeba v propagaci, ale i té jsem postupně přišla na kloub. Vždy mi pomáhalo se hodně ptát vždy a všude a hodně číst. Musela jsem se vše naučit za pochodu, což mi spoustu dalo i vzalo. Vždy se ale nalezlo řešení, a když mi bylo nejhůř dokázala jsem vstát a bojovat dál.

Co vám dělá největší radost? Co je pro vás to nejlepší na tom, co děláte?

Asi to budou zprávy od lidí, kteří jsou z diáře nebo z dalších produktů nadšeni. Posílají mi fotky, ale i připomínky. A i ty mi vlastně dělají radost, protože se mohu zlepšovat a zdokonalovat své produkty. Baví mě celkově ta komunikace s lidmi a především mě baví, to že mohu dělat něco co mě naplňuje.

Na co se u vás můžeme těšit?

Jsou to Neobyčejné diáře – datované i nedatované. Plánovače měsíční, týdenní, plánovače plateb a další vychytávky. Plakáty, náramky, lapače snů nebo ručně kreslené výrobky a mnoho dalšího.