Workshop – jak na zápisník

Zvu vás na workshop: JAK NA ZÁPISNÍK, kde se naučíte, jak si sami a s jednoduchým vybavením ušít knižní bloky, diáře, památníky…, domů si z výstavy odnesete vlastnoručně ušitý zápisník. Technologie zpracování vazby je autorskou variantou viditelného šití na vazy, plovoucích desek a koptské vazby. Těším se na Vás, Jana z Arts and Crafts.

WS bude placený na místě, cena za osobu 250,- Kč, přihlášky prosím předem na email: trnkova.jana@email.cz.

Jsem Jana; miluji papír a “vyrábění” všeho druhu. Tvořím v ateliéru Arts &Crafts, vystudovala jsem obor Kniha a papír na FDU ZČU a jako umělecká knihařka jsem vedla přes 10 let vlastní knihařskou dílu – Ateliér TRNKA, dnes se spíše profiluji jako originální výtvarník a lektor. Vedle vlastní autorské tvorby z papíru, vláken a přírodnin se zabývám pořádáním workshopů zaměřených na tvorbu z papíru a moderní knižní vazbu. Moje kreativní dílny ale nejsou zaměřeny jen na postupy a technologie, účastníci si užijí radost z tvorby a ponoří se do tvůrčího procesu.

Propojuji staré s novým, původní knihařské postupy s moderním designem a ujíždím na recyklaci :-). Miluji koptskou vazbu a všechny její varianty, vazby bez použití lepidla, skládané bloky, origami a originální obaly. Mojí velkou vášní je vytváření autorských papírů, baví mě nacházet nové designy pomocí klasických knihařských technik úprav papíru. Škrobové a mramorované papíry jsou stále IN – moc ráda vás s nimi seznámím v kurzech zaměřených na jejich vznik. Sledujte nás na FCB, ať vám neunikne příležitost zameditovat si při tvoření vzorů Suminagashi na vodní hladině.